BIB'ere

Bag BIBIANA Danmark findes der en række ildsjæle der er med til at få alle vores udstillinger og projekter i luften og ud til alle Danmarks børn. Er du nysgerrig på noget, eller vil du gerne vide mere, så tøv ikke med at tage kontakt.
Info@bibianadanmark.dk
Merete Nygaard 
Ledelse, administration og HR 
merete@bibianadanmark.dk
Jane Rud
Leder for Børnenes Byggeskole, udviklings- og undervisningsansvarlig
jane@bibianadanmark.dk
Eva Rolnæs 
Projektleder i Danmarks første kunsthal for børn, Hirtshals
eva@bibianadanmark.dk
Amalie Andreasen
Udstillingsarkitekt og formidler
amalie@bibianadanmark.dk
Stine Dyssel Engel
Kommunikationschef
stine@bibianadanmark.dk

Mads Deibjerg Lind
Lysdesigner og VR specialist
mads@bibianadanmark.dk

Frivillige kræfter

Information på vej om BIBIANA Danmarks fantastiske frivillige kræfter.
Bliv frivillig

Bestyrelsen

Bestyrelsesformand
Christian Have


Susanne Larsen
Knud Foldschack
Alexander Bergmann

Advisory Board

Information på vej
BIBIANA Danmark - Ørestads Boulevard 55 B 2300 København S
BIBIANA Hirtshals - Vodbindervej 2, 9850 Hirtshals
info@bibianadanmark.dk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram